Najważniejsze cechy wzmacniacza samochodowego

Najważniejsze cechy wzmacniacza samochodowego

Lubisz słuchać muzyki w samochodzie i masz dość duże wymagania co do odpowiedniego brzmienia? W takim razie na pewno przyda Ci się dobrej jakości wzmacniacz samochodowy, dzięki któremu Twój zestaw audio będzie brzmiał zdecydowanie lepiej niż do tej pory. Należy jednak mieć na uwadze, że wyboru trzeba dokonać z rozwagą, aby na pewno wszystko było w jak najlepszym porządku i żebyś nie był zawiedziony. Poniżej przedstawiamy Ci najważniejsze cechy, które powinien spełniać dobry wzmacniacz.

Mniejsza moc głośników

Głośniki zamontowane w samochodzie głośniki powinny mieć moc przynajmniej o 1,5 razy mniejszą aniżeli nominalna wartość na wzmacniaczu. Częstym błędem jest dobieranie mocniejszych głośników, przez co całość zdecydowanie traci na jakości dźwięku. Przy tym pamiętamy, że dotyczy do jednego kanału na wzmacniaczu. Czyli jeśli wzmacniacz ma moc 2 x 300 W, to głośniki powinny mieć około 230 W w RMS. Dodatkowo zwróć jeszcze uwagę na dokładny opis mocy głośników, ponieważ nie zawsze jest tam podana właściwa wartość. Musimy wiedzieć, że liczy się przede wszystkim moc podawana w RMS.

Dobre bezpieczniki

W przypadku wzmacniaczy nie mało ważną rolę będą również odgrywały bezpieczniki. Prawdziwy i profesjonalny wzmacniacz nie będzie miał bezpieczników o wartości mniej niż 40 A.

Musisz również wiedzieć, że w przypadku tego typu sprzętu liczy się również marka. Ktoś może powiedzieć, że to nieprawda jednakże nigdy sprzęt nieznanej chińskiej firmy nie będzie brzmiał tak dobrze jak sprawdzony produkt od producenta, który od lat znany jest z wytwarzania najlepszych rozwiązań w zakresie car audio. Miej to więc na uwadze i nie kieruj się wyłącznie najniższą ceną, ponieważ, to do niczego dobrego nie prowadzi.

Oczywiście w razie problemów zawsze możesz zapytać w sieci lub eksperta w sklepie. Dzięki temu na pewno otrzymasz wiele konkretnych odpowiedzi, które pomogą Ci w podjęciu optymalnej decyzji co do zakupu najlepszego wzmacniacza.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*